AMASYA ÜNİVERSİTESİ FİTNESS SALONU KULLANIM KOŞULLARI

 

1. 15 yaşından küçüklerin fitness salonunu kullanması sağlık gelişimi açısından uygun değildir.  

2. Tesis üyeliği olmayan kullanıcılar (tek giriş) fitness salonu kullanımında personel ve öğrenci kimliklerini göstermeleri gerekmektedir.

3. Tesis üyeliği olmayan kullanıcılar (tek giriş) fitness salonunu kullanmadan önce tesis kullanım ve sağlık beyanı formunu imzalamak zorundadır.

4. Eğer ilaç alıyorsanız, kalp, tansiyon, epilepsi, cilt rahatsızlıkları gibi spor yapmanıza engel sağlık probleminiz varsa veya 35 yaş üstündeyseniz doktorunuzla irtibata geçmeden ve ondan onay almadan egzersize başlamayın, oluşabilecek herhangi bir yaralanma ve sağlık problemlerinden tesis yönetimi sorumlu değildir.

5. Fitness salonunda dışarıda giymiş olduğunuz ayakkabı, terlik, atlet ile çalışmayınız. Temiz spor ayakkabısı ve spor kıyafeti kullanılması zorunludur. Fitness salonuna ıslak kıyafet ile girilemez.

6. Çalışma esnasında mutlaka ter havlusu kullanınız. Terliyken oturduğunuz veya yaslandığınız alanı havlunuzu sererek kullanınız. Çalıştığınız aletlerin daha önce ve sonrasında bir başkası tarafından kullanıldığını unutmayınız.

7. Salonda sessiz olunuz, yüksek sesle konuşmayınız.

8. Serbest ağırlıklarla çalışmalar sırasında özel dikkat harcayınız; diğer çalışanlara  tehlike yaratacak hareketler yapmayınız, çalışmalarınızı sadece platform üzerinde yapınız, ağırlıkları yere bırakarak indiriniz. Zemine zarar verecek şekilde bırakmayınız.

9. Çalışmalarınızı temel ağırlık çalışma prensiplerinize uyarak yapınız. Bilinçsiz, programsız çalışma yapmayınız, yük altında nefes tutmayınız, bel ve eklemlerinize yük bindirmeyiniz.

10. Kullanmış olduğunuz serbest ağırlık ve aletleri çalışma bitiminde yerine bırakınız. Güvenliğiniz için aletleri doğru ve dikkatli kullanınız. 

11. Performansınızın ve metabolizmanızın olumsuz yönde etkilenmemesi için mutlaka set ve hareket aralarında sıvı tüketimini önemseyiniz. (su, minarelli su) Fitness salonuna su dışında yiyecek ve içecek ile girilmemelidir.

12. Yoğunluğun olduğu saatlerde koşu bantları kullanımında belirlenen 30 dakika süreyi aşmayınız. Fitness aletleri; herhangi bir sağlık problemine sebebiyet vermemek için en az 10 dakikalık bir ısınma sonrasında kullanılmalıdır.

13. Spor çantaları soyunma dolaplarına bırakılmalı, fitness alanına getirilmemelidir. Kullanıcıların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önerilir.

14. Çevreye ve eşyaya verilen zarar ve hasarlar yapan kişiden veya velisinden tahsil edilecektir.

15. Kullanıcıların, yakını, seyirci, yardımcı vb. gibi yanlarında getirecekleri ikinci şahıslar fitness alanına alınmaz.

16. Kullanıcı, görevli personelden izin almadan spor alet ve ekipmanlarının yerini değiştiremez, izin alarak yerini değiştirdiği spor alet ve ekipmanlarını seans sonunda yerine koymakla yükümlüdür.

17. Spor aletleri kullanım kurallarına uymanız önemle rica olunur; özellikle koşu bantlarında makine çalışmaya başlayıp (bant dönmeye başlamalı) ondan sonra bantın üzerine çıkmanız gerekmektedir. Spor Aletlerinin arıza yapmaması ve uzun süreli hizmetinizde olması hassas kullanımınıza bağlıdır.

18. Amasya Üniversitesi sunduğu spor hizmetlerinin saat, seans ve kurallarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Gelişen ihtiyaçlara göre fitness kullanım saatleri aylık programlar dâhilinde güncellenecektir.

19. Tesisin genel hijyen ve temizliğini korumak için Sağlıklı Yaşam Merkezimizin sunduğu hijyenik çözümlere (galoş, bone, kıyafet v.s) uyulması zorunludur.

20. Yukarıdaki maddeler kullanıcılara uyarı ve talimat niteliğinde olup meydana gelebilecek tüm olumsuz durumlardan kullanıcılar sorumludur, tesis yönetimi sorumlu değildir.

 

İletişim

T 0 (358) 211 50 33 (Dahili 2240 - 2241)

F 0 (358) 218 01 04
Email: havuz@amasya.edu.tr

Adres
Şeyhcui Mah. Yağmur Köyü Yolu Üzeri Merkez / AMASYA

YUKARI