• 0 (358) 260 00 60 - 63 (Dahili 1834)
  • havuz@amasya.edu.tr

Kurallar:

·         Kullanıcıların tesis içerisinde ve çevresinde tütün ve alkol kullanımı yasaktır.

·         Kullanıcıların tesise alkollü gelmeleri yasaktır.

·         Kullanıcıların tesis içerisine evcil hayvan getirmesi yasaktır.

·         Kullanıcıların tesis içerisine ruhsatlı dahi olsa silah getirmesi yasaktır.

·         Tesis kullanıcıları tesis yönetiminin ilan ettiği havuz çalışma saatlerine uymak zorundadır.

·         Tesis personeline hakaret eden, kaba kuvvet uygulayan ve tesis personelinin görevini yapmasını engelleyen kişilerin üyelikleri (aile üyeliği ise tüm ailesinin) iptal edilir.

·         Tesisin genel hijyen ve temizliğini korumak için Amasya Üniversitesi?nin sunduğu hijyenik çözümlere (galoş vb.) uyulması zorunludur.

·         Üye kullanımlarıyla ilgili yapılacak değişiklikler duyuru yoluyla ilan edilir. İlan edilen duyurularda sözleşme maddeleri içinde sayılır, yapılan değişiklikler Amasya Üniversitesi web sayfasında ilan edilecektir.

·         Tüm kullanıcılar, Tesis Kullanım Kuralları, Genel Kurallar ve Havuz Kullanım Kurallarına uymak zorundadır. Uymayanlar ikaz edilir ve aksi davranışlarda bulunanların kullanımları iptal edilir ve bir daha tesisler kullandırılmaz.

·         Kayıp eşyalardan ve her türlü kaza hallerinden Amasya Üniversitesi Yüzme Havuzu sorumlu değildir.

·         Amasya Üniversitesi, kullanıcıların daha güvenli ve daha iyi hizmet alabilmeleri için bu sözleşme kapsamında yukarıda yer alan hükümlerle ilgili değişiklik yapabilir, yeni hükümler ekleyebilir veya sözleşmeden gerekli gördüğü hükümleri çıkarabilir.

 

Genel Kurallar:

·         Yüzmeye engel teşkil edecek sağlık sorunları olan kişilerin, (epilepsi hastası, kalp hastası, gribal enfeksiyon, idrar yolu enfeksiyonu, deri enfeksiyonu, açık yara, mantar vb.) havuza girmeleri yasaktır. Fiziki anlamda görülebilen mantar vb, cilt rahatsızlıklarında gerek görüldüğünde yüzme havuzu görevlisi tarafından sağlık raporu istenecektir. Engelli bireyler havuzu refakatçı yardımıyla kullanabilirler. (yüzmeyi engelleyecek sağlık sorunları olduğu halde olmadığını beyan eden kullanıcıların, havuzda oluşabilecek her türlü sağlık problemlerinden kendileri mesuldür).

·         Yüzme bilmeyenlerin havuza girmeleri yasaktır (yüzme bilmediği halde, yüzme bildiğini beyan eden ve havuza giriş yapan kullanıcıların görevliler tarafından havuz kullanıcılığı sonlandırılacak ve üyelikleri iptal edilecektir). Yüzme bilirlilik;

·         En az 2 dk suda kalabilmeli ve en az 25 metre durmadan yüzebilmelidir.

·         Gerekli görülen durumda görevli üyeden bunu isteyebilir.

·         Kullanıcıların üye kartları olmadan havuza girmesi yasaktır. (Üye kartlarının kaybolması veya çalınması durumunda yeni üye kartı çıkarılana kadar havuza girilmesi yasaktır.)

·         Kullanıcı kartları kişiye özel olup, başkaları ya da yakınları tarafından kullanılması yasaktır. Kendisine ait olmayan kartı kullanan kişiler hakkında idari yaptırım uygulanacaktır.

·         Havuz kullanımı her seans için 30 kişi ile sınırlıdır.

·         Kullanıcıların mayo ile havuz kenarından türbine çıkmaları yasaktır.

·         Yarışma vb. organizasyonlar dışında tribüne seyirci girişi yasaktır. (Yarışma vb. durumlarda türbindeki izleyicilerin havuz kenarına inmeleri yasaktır.)

·         Spor tesislerinin genel kullanıma açık alanlar olmaları nedeni ile diğer kullanıcıların özel yaşamlarına müdahale içeriğinden dolayı havuz çevresinden ve tribünden fotoğraf ve video çekimi yapılması yasaktır (havuz yönetimi tarafından izin/onay gerektiren özel durumlar hariç).

·         Kullanıcılar; kulvarlarıcankurtaran?ın uyarıları doğrultusunda kullanacaktır.

 

 Havuz Kullanım Kuralları:

·         Havuza girmeden önce mutlaka duş alınız ve ayak dezenfeksiyon havuzunu kullanınız.

·         Yemek yedikten en az 2 saat sonra havuza giriniz.

·         Havuza girmeden önce varsa ağzınızdaki sakızı çöp kutusuna atınız.

·         Havuza girmeden önce bütün takılarınızı ve varsa makyajınızı çıkartınız.

·         Havuza bonesiz girmeyiniz.

·         Yüzme amaçlı mayo giyiniz (deniz şortu, futbol şortu vs. ile girilmez).

·         Havuz çevresine sadece yüzme amaçlı malzemelerinizi getiriniz. Terliksiz, günlük giysiler, ayakkabı, çanta, torba ve benzeri eşyalar ile havuz alanına girmeyiniz.

·         Havuz çevresine yiyecek, içecek getirmeyiniz.

·         Havuz içerisine oyun amaçlı hiçbir malzeme getirmeyiniz.

·         Belirlenen seans saatleri içinde havuzu kullanınız, soyunma odalarına giriş saatiniz seans saatinden 5dk öncedir, seans başladıktan sonra girseniz bile lütfen seans bitiminde havuzdan çıkınız (seansın son 5 dk?sında cankurtaran uyarı düdüğü çalarak seansın kapatıldığını bildirir).

·         Serbest yüzme seanslarında, palet, şnorkel,deniz topu, deniz yatağı, can simidi, kolluk vb. yüzme malzemeleri kullanımı yasaktır.

·         Havuza yabancı cisim atmayınız.

·         Çevredekileri rahatsız edecek şekilde suya atlamayınız. Havuz çevresinde koşmayınız, gürültü yapmayınız.

·         Kulvarların sağından gidip sağından gelerek yüzünüz. Merdiven çıkışlarında kulvarları geçerken dikkat ediniz.

·         Kulvarların üzerine oturmayınız, bastırmayınız.

·         Havuz merdivenlerine oturmayınız.

·         Orta kulvarlar hızlı yüzenlere ayrılmıştır, bu nedenle kulvarların ortasında durmayınız.

·         Havuz çevresinde oturmayınız. Dinlenmek için havuz dışındaki dinlenme yerlerini kullanınız.

·         Havuz yönetiminden özel izin alınmış çalışmalar dışında, havuz dibinden nefes tutarak yüzmeyiniz.

·         Soyunma odalarındaki dolaplar seans boyunca kullanımınıza sunulmuştur. Seans sonrasında kilitli bırakılan dolaplar kilitleri kırılarak açılacak içindeki eşyalar çıkarılacaktır. Bu durumda kayıp eşyalar ile ilgili Amasya Üniversitesi Yüzme Havuzu yönetimi sorumlu olmayacaktır. 

·         Duşları gereğinden fazla kullanmayınız. Sizden sonra gelecek kullanıcıları düşünerek duşları ve soyunma odalarını zamanında terk ediniz. Tesisatlar da veya duşlarda gördüğünüz bozukluklar varsa lütfen ilgililere bildiriniz.

 

Cankurtaran uyarı basamakları:

Uyarı          1: Düdük ile ve işaret ile uyarı,

Uyarı          2: Sözlü uyarı,

Uyarı          3: Görevli beyanı ile yazılı uyarı,

Uyarı          4: Yazılı uyarı dikkate alınmadığı takdirde üyelik iptal edilecektir. Ücret iadesi yapılmayacaktır.

·         Kural ihlalleri nedeni ile yetkililer ve cankurtaranların yapmış oldukları uyarı ve ikazları dikkate alınız.

·         13 yaş altındaki çocuklar antrenörleri dışında yalnız yüzemezler. 13-18 yaş arası çocuklar ise; velilerinin yazılı beyanları ile havuzu kullanabilirler.

·         Veliler çocukları adına verdikleri izin yazısı ile tüm sorumlulukları kendi üzerlerine alır ve tüm kuralları kabul etmiş sayılırlar.

·         Eğitim gruplarında kursiyerlerin antrenörsüz suya girmeleri yasaktır.

·         Kurallara uygun olarak havuzu kullanınız (havuz içerisinde veya dışındaki malzemelerde meydana gelecek hasarlardan kullanıcı sorumludur ve bu maddi zararı karşılamakla yükümlüdür).

·         Yüzücülerin bulundukları seans saatleri dışında cankurtaranların uyarı ve ikazlarına uymadan yüzmeye devam etmeleri yasaktır.

·         Cankurtaranların uyarılarına can güvenliğiniz için lütfen uyunuz. Uymanız gereken kuralların zorunlu uyarı olduğunu unutmayınız.